Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Jakub Koval - jeho knižní díla

Tvorba
 Jakub Koval:
"Během působení na 1. stupni ZŠ v Ostravě byly mou zálibou přípravy a vedení hudebně dramatických představení.
První takové dílko, které jsem vytvořil, byl příběh o narození Ježíše.
Do scénáře jsem vložil známé vánoční koledy, které svými texty krásně zapadaly do děje a doplňovaly jej.
Děti se učí zpívat koledy, a protože patří k vánocům, které jsou pro ně jedním z nejoblíbenějších období v roce, tak se je učí moc rády. Málokdy se ale děti samy od sebe zamýšlí nad obsahem. Dnes poměrně často ani nerozumí některým slovům a frázím z tradičních koled. V tomto malém muzikálku jsem jim chtěl ten význam ukázat a objasnit. Už během nácviku představení jsem vnímal, že to plní svůj účel. Děti z toho byly nadšené a moc je to bavilo, když si uvědomovaly, že ty písničky, které znají třeba už od mateřské školy, mohou spolu dohromady fungovat jako jedna pohádka. (Prosinec 2001.)
 

  

1.       „Narodil se Kristus pán“ popis viz úvod výše.

2.       „Legenda o Ondrášovi“ (Muzikálek - divadélko s písničkami)  - 40 min. - O životě beskydského zbojníka. Na základě známých dílčích historek jsem napsal vlastní ucelený příběh o zbojníkovi Ondrášovi.) 6/2002.

3.     „O Mrazíkovi“ (45 min. muzikálek - 50 účinkujících žáků pvního stupně ZŠ - Tehdy mi pomáhaly i další kolegyně - učitelky. Zpracováno podle známé ruské filmové pohádky Mrazík.) 12/2002.

4.       „Tajemství nesmrtelnosti“ (50 min. muzikál – vlastní autorský příběh) 6/2004. Z tohoto díla, které původně čítalo přibližně 20 stran scénáře pro dětské divadelní představení, jsem po letech psaní vytvořil obsáhlý dobrodružný historický román s prvky nadpřirozena.

5.       "Narodil se Kristus pán" (Podruhé jsem poskládal známé koledy do plynulého děje. Na přípravách a účinkování se podíleli učitelé a jejich žáci téměř celého prvního stupně ZŠ Ostrava-Stará Bělá.) 12/2006.

 

 
Knižní díla
 
1. "Tajemství nesmrtelnosti"  (Psáno v letech 2004-2008)
Obsáhlý, dobrodružný historický román s prvky nadpřirozena.
Pro dlouhé zimní večery.
Nabízím dílo k vydání. 
Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou.
 
2. "Slečno, jste sama?"  (Psáno v letech 2009-2010) 
Novela ze současnosti. Pro relaxaci na dovolené.
Nabízím dílo k vydání.
Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou.
 
3. "Příběhy party Ohnivých šípů", 1. díl - První povídky (2018) 
Povídky o partě dětí pro mladé čtenáře a jejich rodiče.
Nabízím dílo k vydání.
Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou.

 

 
 
 
Zda píšu něco dalšího?
Mám několik námětů a v současnosti pracuji na druhém dílu "Příběhy party Ohnivých šípů", ale je to jen můj koníček a nemohu tím trávit hodiny denně. Jakožto činnost, kterou je možné provozovat výhradně o samotě, to ve stavu rodinném ustupuje těm volnočasovým aktivitám, které může rodina provozovat společně.
Psaní mě baví. Když to na mě přijde a je ta možnost, píši a pokračuji ve zrovna načatém díle. Ale kdy zase napíši něco takového, jako je Tajemství nesmrtelnosti, to nevím. Možná už nikdy. Na něco takového potřebujete denně hodiny a hodiny času, oprostit myšlení od reality, plně se přenést a odevzdat se svému utvořenému světu fantazie, mít stále v hlavě všechny souvislosti.
Hlavně proto jsem se nyní dal na psaní krátkých povídek - příběhů pro mladé čtenáře. Je to mnohem jednodušší. Krátký příběh, který je na pár stránek, se dá zvládnout celkem snadno. Při psaní obsáhlého románu musíte mít stále v hlavě děj všech mnoha set stran se všemi souvislostmi a peripetiemi a to je... mazec."
 

 

 
 
 
 
 
 
 
TOPlist