Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Jakub Koval - jeho knižní díla

Tvorba
 Jakub Koval:
"Během působení na 1. stupni ZŠ v Ostravě byly mou zálibou přípravy a vedení hudebně dramatických představení.
První takové dílko, které jsem vytvořil, byl příběh o narození Ježíše.
Do scénáře jsem vložil známé vánoční koledy, které svými texty krásně zapadaly do děje a doplňovaly jej.
Děti se učí zpívat koledy, a protože patří k vánocům, které jsou pro ně jedním z nejoblíbenějších období v roce, tak se je učí moc rády. Málokdy se ale děti samy od sebe zamýšlí nad obsahem. Dnes poměrně často ani nerozumí některým slovům a frázím z tradičních koled. V tomto malém muzikálku jsem jim chtěl ten význam ukázat a objasnit. Už během nácviku představení jsem vnímal, že to plní svůj účel. Děti z toho byly nadšené a moc je to bavilo, když si uvědomovaly, že ty písničky, které znají třeba už od mateřské školy, mohou spolu dohromady fungovat jako jedna pohádka. (Prosinec 2001.)
 

  

1.       „Narodil se Kristus pán“ viz výše úvod.

2.       „Legenda o Ondrášovi“ (Muzikálek - divadélko s písničkami)  - 40 min. - O životě beskydského zbojníka. Na základě známých dílčích historek napsal vlastní ucelený příběh o zbojníkovi Ondrášovi.) 6/2002.3.       „O Mrazíkovi“ (45 min. muzikálek - 50 účinkujících žáků ZŠ. Zpracováno podle známé ruské filmové pohádky Mrazík.) 12/2002.

4.       „Tajemství nesmrtelnosti“ (50 min. muzikál – vlastní autorský příběh) 6/2004. Z tohoto díla, které původně čítalo přibližně 20 stran scénáře pro dětské divadelní představení, po letech psaní vytvořil úspěšné fantasy - dobrodružný historický román s prvky nadpřirozena.

5.       "Narodil se Kristus pán" (Podruhé poskládal známé koledy do plynulého děje. Na přípravách a účinkování se podíleli děti a učitelé téměř celého prvního stupně ZŠ Ostrava-Stará Bělá.) 12/2006.

 

 
Knižní díla
 
1. "Tajemství nesmrtelnosti"  (2004-2008)
Autor nabízí dílo k vydání. 
Autor: "Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou."
 
3. "Slečno, jste sama?"  (2009-2010) 
Autor nabízí dílo k vydání.
Autor: "Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou."
 
 
Na otázku, zda píše něco dalšího, odpovídá:
"Mám několik námětů, mám načaté dvě díla, ale je to jen koníček. Za svobodna jsem měl čas a možnost se denně ponořit do jiného světa a psát, ale jako záliba to nyní ustupuje práci a těm činnostem, které může rodina provozovat společně. Psaní mi šlo, když jsem u toho mohl sedět nepřetržitě aspoň čtyři hodiny. Jenže když to nejde denně, mohu si k tomu přičíst minimálně další hodinu na to, abych si, když k tomu po delší době sednu, zpětně přečetl poslední stránky a znovu se dostal do děje a to zkrátka v současnosti není možné. No rozhodně vím, co budu dělat, až budu starší a budu mít čas."
 

 

TOPlist