Založit webové stránky nebo eShop
 

Jakub Koval - jeho knižní díla

Tvorba
 
Během působení na 1. stupni ZŠ Ostrava - Stará Bělá se rád věnoval přípravě a vedení hudebně dramatických představení .
 
Například:
 
         1.     “Narození Ježíše" (20 minutové hudebně dramatické představení. Součást školního vánočního  
                 koncertu. Známe koledy, podle děje, o kterém vyprávěly, poskládal tak, že tvořily ucelený
                děj. 12/2001
    2.      „Legenda o Ondrášovi“ (Muzikálek (divadélko s písničkami)  - 40 min. - O životě beskydského zbojníka. Na základě známých dílčích neucelených historek napsal vlastní příběh o zbojníkovi Ondrášovi.) 6/2002
    3.       „Mrazík“ (45 min. muzikálek - 50 účinkujících žáků ZŠ. Podle známé stejnojmenné pohádky.) 12/2002
    4.       „Tajemství nesmrtelnosti“ (50 min. muzikál – vlastní autorský příběh) 6/2004. Z tohoto díla, které původně čítalo přibližně 20 stran scénáře pro dětské divadelní představení, po letech psaní vytvořil úspěšné fantasy - dobrodružný historický román s prvky nadpřirozena.
          5.   "Narodil se Kristus pán"  (Podruhé poskládal známé koledy do plynulého děje. Na přípravách
                 a účinkování se podíleli děti a učitelé téměř celého prvního stupně ZŠ Ostrava-Stará Bělá.)
                12/2006.
 
 
Knižní díla
 
1. "Tajemství nesmrtelnosti"  (2004-2008)
Dílo bylo vydáno. Nyní se nevydává. Autor nabízí dílo k vydání. 
Autor: "Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou."
 
3. "Slečno, jste sama?"  (2009-2010) 
Dílo bylo vydáno. Nyní se nevydává. Autor nabízí dílo k vydání.
Autor: "Budete-li mít zájem, mohu dát vytisknout - pošlu poštou."
 
1. „Příběhy Ohnivých šípů"
První autorské dílo psané ve věku 14-18 let (1995-1998)  - nedokončené!
Příběhy dětí z Ostravského panelového sídliště, které si našly cestu k přírodě a dokázaly v ní strávit svá nejlepší léta s úsměvem od ucha k uchu. Ačkoliv je to jeho první dílo, stále je jen ve stavu rukopisu. 
Jakub Koval o tomto díle řekl: "Nevím, jestli to někdy uvedu do takové formy, abych to mohl dát někomu přečíst. Zůstalo mi to jako taková obsáhlá kronika naší party z dětství. Dnešní mládež prožívá jiné dětství a tyto příběhy by jim asi nic neříkaly. Což mě samozřejmě mrzí. Uvádím to jako své první dílo - ale nemám v úmyslu to zpracovat a vydat."
 
Na otázku, zda píše něco dalšího, odpovídá:
"Mám několik námětů, mám načaté dvě díla, ale je to jen koníček. Za svobodna jsem měl čas a možnost se denně ponořit do jiného světa a psát, ale jako záliba to nyní ustupuje práci a těm činnostem, které může rodina provozovat společně.
Psaní mi šlo, když jsem u toho mohl sedět nepřetržitě aspoň čtyři hodiny. Jenže když to nejde denně, mohu si k tomu přičíst minimálně další hodinu na to, abych si, když k tomu po delší době sednu, zpětně přečetl poslední stránky a znovu se dostal do děje a to zkrátka v současnosti není možné.  
Nutil jsem se po malých krůčcích ve volných chvílích k přepisu mého prvního díla "Příběhy Ohnivých šípů", které jsem psal jako náctiletý. Říkal jsem si, že už je napsané, je vymyšlené a vlastně ho teď jen musím přepsat tak, aby to mělo po stránce pravopisu a slohu úroveň, že na to nepotřebuji mít celé hodiny klidu a dá se to zvládat po menších částech, ale krátce po-té, co jsem začal, jsem si uvědomil, že už to prostě nejde. (Pozn. Více o tom, proč to nejde, se dočtete v záložce: "Povídání o první knize".)  No rozhodně vím, co budu dělat, až budu starší a budu mít čas."
 

 

TOPlist